O nas

Z ubezpieczeniami związani jesteśmy już od ponad 14 lat, więc trudno nas zaskoczyć! Pomożemy Ci znaleźć dopasowaną ochronę ubezpieczeniową nawet 45% taniej. Chroń to, co najcenniejsze – gdziekolwiek podróżujesz, pamiętaj o ubezpieczeniu.

Kup ubezpieczenie turystyczne

Już 140 tys. osób znalazło dzięki nam najlepszą polisę

Porównamy dla ciebie polisy

Suma ubezpieczenia, zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności, cena – kupując ubezpieczenie turystyczne trzeba przeanalizować wiele kwestii! Nie masz czasu przeskakiwać między ofertami? W naszej darmowej porównywarce znajdziesz je wszystkie w jednym miejscu.

Znajdziemy dopasowaną ochronę

Nie masz czasu analizować kilkunastu OWU, ale chcesz mieć gwarancję, że wybierzesz ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb? W darmowej porównywarce ubezpieczeń turystycznych online znajdziesz ponad 20 wariantów ochrony ubezpieczeniowej od znanych towarzystw ubezpieczeniowych, tj. Axa i Generali.

Porówanie rodzajów ochrony

Kompleksowa ochrona Najlepsze ubezpieczenia turystyczne są na wyciągnięcie ręki!

Liczba ofert polis podróżnych może przyprawić o zawrót głowy! Nie trać czasu – dzięki porównywarce ubezpieczeń wszystkie najlepsze polisy turystyczne czekają na Ciebie w jednym miejscu. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, w którym wskażesz jakiej ochrony i na jak długo potrzebujesz, a otrzymasz od nas porównanie wyłącznie dopasowanych ofert. Wybierz najlepszą, zapłać online i polisa jest Twoja!

Porównaj ubezpieczenia

FAQ - Co warto wiedzieć o polisach podróżnych? Ubezpieczenia turystyczne w pigułce

Wysokość składki ubezpieczenia turystycznego zależy od kilku czynników. Na cenę polisy wpływa m.in.

  • wybrana suma ubezpieczenia kosztów leczenia;
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej, np. rozszerzenie polisy o takie elementy jak choroba przewlekła, klauzula alkoholowa, sporty ekstremalne, czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży podnosi cenę;
  • okres ubezpieczenia;
  • liczba ubezpieczonych;
  • kraj, do którego planujemy wyjechać w podróż;
  • planowana aktywność podczas wyjazdu, np. osoby, które chcą surfować, wspinać się lub korzystać z innych atrakcji, prawdopodobnie będą musiały rozszerzyć zakres ochrony o sporty ekstremalne.

Warto jednak pamiętać, że koszt polisy jest bardzo niski w porównaniu do ewentualnych kosztów leczenia w trakcie podróży zagranicznej, kosztów akcji ratunkowej czy transportu powrotnego do kraju, które mogą nas kosztować setki tysięcy złotych.

Co więcej, porównując ubezpieczenie turystyczne od różnych ubezpieczycieli w porównywarce, możesz zaoszczędzić nawet 45%. Cena polisy zaczyna się już od 3,52 zł za dzień ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie turystyczne – niezależnie od tego, czy mówimy o podróży zagranicznej, czy wakacjach w Polsce – może obejmować wiele różnych zdarzeń. W zależności od wybranej oferty w zakresie ubezpieczenia znajdziemy m.in.:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej;
  • ubezpieczenie transportu medycznego, transportu powrotnego do kraju;
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC wakacyjne);
  • koszty leczenia ambulatoryjnego;
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (polisa NNW);
  • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży;
  • pobyt w szpitalu;
  • choroby przewlekłe;
  • klauzulę alkoholową;
  • wsparcie w przypadku zachorowania na koronawirusa, diagnostyka COVID 19;
  • car assistance, ubezpieczenie od kradzieży samochodu;
  • ochrona w razie kradzieży bagażu podróżnego;
  • wsparcie na wypadek opóźnienia lub odwołania lotu;
  • ubezpieczenie sprzętu.

Kupując ubezpieczenie turystyczne możesz dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb.

Polisa turystyczna za granicę powinna być przede wszystkim dopasowana do celu naszego wyjazdu. Inny zakres ubezpieczenia będzie potrzebny osobom wyjeżdżającym służbowo, inny na weekendowy city break, a jeszcze inny dla osób, które planują aktywny wypoczynek i sporty wodne.

W podróży zagranicznej warto postawić na dopasowaną ochronę. Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi warto zaopatrzyć się w ochronę od odpowiedzialności cywilnej.

Osoby, które chorują przewlekle powinny zadbać o ubezpieczenie następstwa chorób przewlekłych. Uprawianie sportów wodnych w niektórych przypadkach również będzie wymagało dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

Warto pamiętać, że suma ubezpieczenia w polisie powinna dać nam pewność, że gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek pokryjemy koszty leczenia z ubezpieczenia. W przypadku wyjazdu do kraju, w którym opieka medyczna jest kosztowna, np. do Stanów Zjednoczonych, możemy potrzebować zabezpieczenia nawet na pół miliona złotych.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie turystyczne może nie pokryć wszystkich wydatków związanych z nagłą chorobą czy wypadkiem. Są to jednak wyjątki.

Zasady wypłaty świadczeń i działania ochrony ubezpieczeniowej znajdziemy w dokumencie OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdej polisy.

Możemy się spotkać z dwoma sytuacjami, w których ubezpieczyciel nie okaże nam takiego wsparcia, jakiego byśmy sobie życzyli. Gdy:

  • koszty opieki medycznej przewyższają limity świadczeń / wysokość sumy ubezpieczenia – wówczas ubezpieczyciel wypłaci świadczenie, które częściowo pokrywa wydatki;
  • gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia ze względu na wyłączenia odpowiedzialności.

Na szczęście sytuacji, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia jest stosunkowo mało.

Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty świadczenia np. gdy:

  • do wypadku doszło na skutek spożywania przez ubezpieczonego alkoholu lub substancji odurzających, zabronionych, a ubezpieczony np. nie wykupił klauzuli alkoholowej;
  • do zdarzenia doszło w wyniku rażącego niedbalstwa ubezpieczonego.

Zawsze warto sprawdzać listę wyłączeń odpowiedzialności w OWU polisy przed jej zakupem.

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, dającym prawo do otrzymania pomocy medycznej w krajach członkowskich na warunkach, jakie przysługują obywatelom.

Co to oznacza w praktyce? Jeżeli wybierzemy się, np. do Włoch i będziemy potrzebować pomocy medycznej z powodu wypadku, to za część usług będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ we Włoszech działa współfinansowanie opieki medycznej przez pacjentów.

Gdybyśmy w tej samej podróży ubezpieczyli się również prywatnie w ramach polisy turystycznej, to ubezpieczyciel z dużym prawdopodobieństwem pokryłby zarówno koszty leczenia, jak i koszty naszego powrotu do kraju.

Ubezpieczenie turystyczne i EKUZ to rozwiązania, które warto traktować jako wzajemnie się uzupełniające.

Wyjazd, szczególnie zagraniczny, na wakacje bez ubezpieczenia turystycznego to zawsze jest ryzyko. Brak polisy od nieszczęśliwego wypadku, choroby, sprawia, że w przypadku konieczności udzielenia nam pomocy medycznej, zostaniemy narażeni na ogromne koszty. Z wakacji wrócimy wówczas nie tylko ze wspomnieniami, ale również niechcianym zadłużeniem.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co wydarzy się w trakcie podróży zagranicznej, ale – na szczęście! – możemy się od wielu zdarzeń ubezpieczyć. Warto korzystać z tego przywileju. Szczególnie gdy cierpimy na choroby przewlekłe, uprawiamy sporty wysokiego ryzyka lub podróżujemy z dziećmi.

Warto pamiętać, że nieszczęśliwy wypadek to nie tylko koszty leczenia, koszty ratownictwa medycznego, czy transportu medycznego, ale również pokrycie kosztów rehabilitacji, zakupu lekarstw oraz dalszego leczenia po powrocie do kraju. Bez polisy musimy opłacić je z własnych środków.

Dodatkowo w niektórych krajach zabronione jest, np. uprawianie sportów zimowych bez ubezpieczenia. Decydując się na wyjazd bez dodatkowej ochrony warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Jak ubezpieczyciele klasyfikują różne sporty i aktywności? Sprawdźmy na przykładzie polisy turystycznej NN Nationale-Nederlanden:

Sporty ekstremalne: baloniarstwo, jazda na quadach, kolarstwo górskie, jazda na skuterach wodnych, motocross, rafting, sporty walki, wspinaczka skałkowa, podróże w ekstremalne warunki klimatyczne, np. na pustynie, do dżungli.

Sporty amatorskie: jazda na rowerze, snorkeling, nurkowanie do 30 metrów, czy pływanie kajakiem

To ile kosztuje turystyczne ubezpieczenie zależy od wielu czynników. Warto wiedzieć, jak działają takie polisy i w jaki sposób możemy znaleźć najlepszą ofertę.

Aby kupić tanio ubezpieczenie na wakacje, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online. Dzięki temu porównasz wiele dostępnych na rynku ofert i tym samym nie tylko zaoszczędzisz czas i pieniądze, ale również znajdziesz najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb polisę.

Porównywarka ubezpieczeń umożliwia zakup ubezpieczenia turystycznego nawet 45% taniej. Znajdziesz tam oferty m.in. Axa Assistance, Signal Iduna, Proama i Generali.

Pamiętaj, że cena nie jest jedynym czynnikiem, który warto brać pod uwagę przy wyborze polisy na wyjazd turystyczny. Inne ważne czynniki to dopasowany zakres ubezpieczenia, krótka lista wyłączeń odpowiedzialności oraz suma ubezpieczenia, która wystarczy na pokrycie kosztów leczenia w kraju, do którego wyjeżdżamy.

Blog Najczęściej czytane

Poznaj ceny polis turystycznych w 3 minuty